točkerZabýváme se výrobou ručně točené keramiky s tradicí již od roku 1991. Naše výrobky jsou plně užitkové, vhodné pro domácnosti i restaurační provoz (trouby, myčky). Pracujeme přírodní atestovanou glazurou vlastní výroby.

Všechny naše výrobky jsou pouze ručně točené. K výrobě se používá točírenská hmota,která se nejdříve ručně propracuje a pak se z ní na kruhu vytvářejí výrobky.Po zhruba 3 denním sušení probíhá 1 výpal. Další fází výroby je glazování a po té poslední výpal na 1140 stupňů.Naše výrobky jsou atestované akreditovanou laboratoří a jsou vhodné pro každodenní používání.

Snažíme se vyrábět keramiku v menším množství, za to originální, pracnější a více různých vzorů i druhů. Vyrábíme keramiku užitkovou, tj. od hrnečků, talířů, konvic, dóz, kořenek až po mísy, dochucovací soupravy nebo džbány, bábovkové formy apod. Dále pak dekorační a zahradní jako jsou vázy, květináče, krmítka či bonsajové misky. Keramiku dekorační jako různé lampy, svícny, obrázky, maličkosti v podobě vánočních a velikonočních ozdobiček.